Byla pohřešována od 5. října 2006. Její tělo se našlo loni v prosinci mezi obcemi Sloupnice a Řeťová u České Třebové. V pondělí policisté zatkli dva podezřelé, kteří už jsou ve vazbě.

„Třetí je ve výkonu trestu za jiný skutek. Jeden se doznal a podrobně popsal jednání spolupachatelů, druhý odmítl vypovídat a třetí svou vinu popřel,“ uvedl šéf vyšetřovacího týmu Michal Hynek. Všichni už byli několikrát trestaní za majetkové, násilné a mravnostní skutky, dva z nich jsou příbuzní.

„Ten, který se doznal, se podrobil na místě činu rekonstrukci a při ní demonstroval, jak událost proběhla. Projevil také lítost nad tím, co provedl, a nad osudem zavražděné dívky,“ dodal Hynek.

 

Stále odmítala a jeden z obviněných ji uškrtil, aby je neprozradila.kriminalista Michal Hynek


Podle dosavadních výsledků vyšetřování se dívka s dvojicí pachatelů znala. Chtěli ji proti její vůli přimět k provozování prostituce, a to i za použití násilí.

„Osudného dne ji vylákali na schůzku do Litomyšle, naložili ji do auta a znovu se snažili násilím ji přimět k prostituci. Ona to stále odmítala a jeden z obviněných ji uškrtil, aby je neprozradila. Tělo pak muži ukryli na místě vraždy, kde bylo později náhodně objeveno,“ uvedl policista.

Hynek odmítl uvést, jestli pachatelé dívku před její vraždou znásilnili a jaký je podíl jednotlivých pachatelů na vraždě. „Vyšetřování je na začátku a bude trvat několik měsíců,“ dodal vedoucí oddělení pro objasňování násilné trestné činnosti Milan Šimek.